Спочатку поклейка шпалер чи натяжна стеля

У процесі реалізації косметичного чи капітального ремонту в кімнаті, квартирі, будинку, офісі виникає низка питань. “Коли клеїти шпалери? Спочатку робити натяжну стелю, потім поклейку шпалер чи навпаки?». Це одне з найчастіших питань. На нього максимально зрозуміло спробуємо відповісти нижче.

Стельовики нам сказали, що потрібно спочатку робити стелю

Подібні фрази ми часто чуємо від клієнтів, які телефонують для замовлення послуги поклейки шпалер. Такими порадами майстри – монтажники заводять людей в оману.

Чому від них звучить така думка, часто без пояснення причин:
1. Через недосвідченість.
2. Через нерозуміння можливих неприємних наслідків такого рішення.
3. Розуміють наслідки, але навмисно радять такий порядок робіт, бо так їм зручніше.
Без шпалер або фотошпалер на стіні, при монтажі не потрібно використовувати чисті рукавички або забезпечувати чистоту рук, щоб не забруднити шпалери. Без страху пошкодити шпалери можна, не дивлячись на всі боки, «жонглювати» профілем для стелі. При кріпленні профілю не потрібно бути акуратним, збирати пилососом пил від свердління отворів у стіні. Таким чином повністю знімають з себе відповідальність.

Можливі наслідки поклейки шпалер або іншого оздоблення після монтажу натяжної стелі

  • Механічне пошкодження стелі. Підрізка шпалер відбувається на стику зі стелею, застосовуючи дуже гострий ніж та шпатель. Якщо на шляху руху ножа під час різання на стіні трапляється нерівність або камінчик, лезо ножа може зіскочити убік та пошкодити полотно.
  • При використанні фінішної стельової вставки не завжди можливо завести 1-2 мм шпалер під вставку, щоб не було щілин. Це неможливо зробити, якщо шпалери щільні або жорстка вставка (зазвичай, дешевий варіант). Тому для поклейки шпалер під натяжну стелю необхідно робити демонтаж-монтаж вставки. А це, як знаєте, додаткові фінансові витрати.
  • Осідання пилу на готовій стелі. Наприклад реальна ситуація з практики. Клієнту маляр зробив виготовлення стін та надав як готову роботу (шпаклівка, зачистка…). Через брак досвіду клієнт прийняв та оплатив роботи. Майстри по стелі нав’язали своє бачення послідовності і змонтували стелю. Клієнт запросив нас для робіт зі шпалерами. Виявилося, що стіни не готові до поклейки шпалер, потрібно доопрацьовувати. Як наслідок ґрунтування стін та краплі ґрунтовки на стелі (змиваються погано), робота шпателем біля стелі, як «гра з вогнем», пил на стелі після шліфування шпаклівки!
  • У разі фарбування стін або нанесення декоративної штукатурки, можна забруднити стельове полотно.

Поклейка шпалер або натяжна стеля. Що робити першим?

На думку більшості монтажників натяжної стелі і PokleykaNet (думаю, колеги так само підтримують) послідовність робіт повинна бути наступною:

  • чорнове оздоблення стін (штукатурка, шпаклівка, ґрунтовка);
  • поклейка шпалер чи інші чистові фінішні роботи;
  • монтаж натяжної стелі

До поклейки шпалер і монтажу стелі, потрібно провести прибирання в приміщенні і залишити запорошені роботи.

Що забезпечить такий порядок робіт:

  • чистоту та збереження стелі;
  • відсутність щілин між стелею та шпалерами;
  • щільне примикання стельової вставки до шпалер
  • відсутність додаткових витрат на демонтаж-монтаж.

Спочатку натяжна стеля потім шпалери. Це правильний варіант

Ні, це не помилка у заголовку. І думка, що не суперечить попередньому змісту вище. Такий варіант є правильний, якщо Ви вирішили використовувати в декорі багет (фриз). Помічено що небагато, але все ж таки є фанати такого рішення.

Для такого сценарію послідовність буде такою:

  • чорнове оздоблення стін (штукатурка, шпаклівка, ґрунтовка)
  • монтаж натяжної стелі;
  • монтаж багета, шпаклівка стиків, при необхідності – фарбування;
  • поклейка шпалер або інші види чистового оздоблення.

P.S. Багет у таких випадках зазвичай застосовується широкий. Він стане «захисником» від можливого пошкодження полотна під час підрізування. Різ виконується на межі шпалери-низ багета.

Поетапне встановлення стелі, поклейка шпалер

Існує ще один варіант поєднання двох видів робіт. Для стельовиків він ділиться на 2 етапи.
Після всіх чорнових робіт зі стінами по периметру кімнати монтується так званий стартовий профіль для натяжної стелі. Це перший етап.
Після цього виконуються роботи з обклеювання стін шпалерами. При цьому є можливість запустити шпалери під профіль, щоб вставка «сіла» щільно на шпалери.
Другим етапом натягується стельове полотно та монтується вставка. Готово!
Щоправда, цей підхід не позбавлений мінусу. Монтажники стелі, найімовірніше візьмуть більшу оплату за  такий варіант роботи, оскільки їм потрібно буде 2 рази виїжджати на об’єкт. Але це як домовитеся.

Натяжна стеля та поклейка шпалер. Виходу немає

Уявімо ситуацію. Ви прокинулися рано-вранці, розплющили очі і спіймали себе на думці «набридли старі шпалери, хочу нові та яскраві. Вже!». Але відразу виникає питання «як переклеїти шпалери, у мене ж зроблено натяжну стелю? Вийде?»
У такому разі реалізація поклейки шпалер при натяжній стелі можлива, хоча процес не позбавлений ризику, як Ви вже впізнали вище. Щоб уникнути ризику, звичайно, можна демонтувати і змонтувати заново плівку стелі, але мало хто вирішується на це дорого!

Наші фахівці мають великий досвід роботи зі шпалерами при монтажі натяжної стелі. Ми знайомі з усіма сценаріями реалізації етапів, зокрема з ризиком. Можете сміливо довірити нам роботи з обклеювання шпалерами.

PokleykaNet – робимо як для себе – КиївОдесаХарківДніпроВінниця

Замовляйте послугу зараз
Або отримайте консультацію
Замовити зворотній дзвінок


    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.