Вибір шпалер для нерівних стін

Як правильно вибрати шпалери для нерівних стін

Рівні стіни та кути – запорука ідеального покриття стін будь-якими оздоблювальними матеріалами. На таких поверхнях поклейка шпалер проходить «безболісно», а всякі шпалери будуть виглядати презентабельно, незважаючи на якість матеріалу. Але для того щоб упорядкувати стіни і кути, необхідно витратити чимало часу, сил і грошей.
Швидше за все, доведеться нанести два-три шари штукатурки або шпаклівки (на висихання кожного шару піде не менше доби). Після цього необхідно ґрунтувати поверхню (сохне ґрунтовка 6-8 годин). Врахувати потрібно також час нанесення матеріалів. У результаті витратиться кілька днів і чимала сума грошей. Якщо ж немає часу, грошей або бажання займатися вирівнюванням стін, потрібно підібрати «правильні» шпалери для стін з дефектами. При цьому, звичайно ж, результат не буде рівнятися з якісним вирівнюванням стін, але домогтися поліпшення візуального ефекту все ж таки можна.

Які шпалери краще не клеїти при нерівних стінах?

Відразу можна відзначити, що однозначно не варто купувати паперові фотошпалери, паперові шпалери, світлі однотонні або з блискучим відливом. Також варто «пройти повз» тонких флізелінових шпалер, оскільки вони нарівні з паперовими шпалерами підкреслюють нерівності поверхні.

Поклейка шпалер на нерівні стіни? Поради Pokleyka.net

Найбільш підходящим варіантом є поклейка вінілових і флізелінових шпалер. І ті, й інші зазвичай мають високу щільність, багатошаровість, що дозволяє візуально приховати дефекти стін, а не підкреслити їх. Трапляються і тонкі представники цих видів, як описано вище. Їх краще застосовувати лише для рівних стін.
Вінілові шпалери мають гладку та блискучу структуру. Їх найчастіше використовують для коридору та кухні, оскільки їх можна мити. Флізелінові – благородніші, частіше матові, тому їх рекомендують купувати для вітальні, спальні.
Ще один важливий момент – це екологічність обраних шпалер. Існує думка, що «дихають» лише паперові шпалери. Наразі помилково так думати, адже сучасні технології подбали про те, щоб випускати вінілові та флізелінові шпалери з мікропорами, через які повітря може проходити в обох напрямках.

Колір та малюнок на стінах з дефектами

Коли з видом шпалер визначилися, можна додатково приховати нерівність стін шпалерами за рахунок правильно підібраного малюнка або фактури самих шпалер. Рекомендуємо звернути увагу на шпалери з яскравим малюнком. Абстракція, хаотичні малюнки на шпалерах відволікатимуть увагу від дефектів. Шпалери з дрібним малюнком (наприклад, вензелі, квіти) також відмінно підійдуть з метою приховати нерівності стін, але варто враховувати, що потрібно уникати підбору малюнка, інакше на нерівній поверхні не завжди вдасться поклеїти такі шпалери без зміщення візерунка. Однозначно, слід уникати геометричних малюнків, тому що вони навпаки всі дефекти стін зроблять більш виразними і такими, що кидаються в очі. Однотонні шпалери, на жаль, теж лише підкреслюють усі нерівності стін та кутів.
Добре приховують нерівності стін шпалери текстурні. Можна вибрати зі шпалер, що імітують натуральні текстури – камінь, цегла, штукатурка. Такі шпалери завжди вигідно виглядають зі стилістичної точки зору, а у зв’язці з щільністю, візуально згладять недоліки стін.

Щільність шпалер при поклейці на нерівні стіни

Ну і наостанок варто звернути увагу на щільність шпалер. Підвищена щільність починається зі значень 200-250 г/м2, а в деяких виробників досягає значення 400 г/м2. Вони легко витримають вологе прибирання, стійкі до дрібних пошкоджень, а найголовніше, приховують нерівності, рубці, бетонні та штукатурні зерна.

P.S. Тут Ви можете подивитися результати нашої роботи, в тому числі підсумок по поклейці шпалер на нерівні стіни!

Підсумовуючи все вище сказане, можна скласти алгоритм вибору шпалер для нерівних стін:

  • флізелінові або вінілові шпалери;
  • щільність від 200 гр/м2;
  • без точного підбору малюнка, геометрії, блиску;
  • текстурні.

Користуючись нашим багаторічним досвідом, можна досягти максимально гарної якості виконання робіт з поклейки шпалер на стіни з дефектами.
 Ми робимо як для себе — Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Вінниця

Замовляйте послугу зараз
Або отримайте консультацію
Замовити зворотній дзвінок


    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *