Інструменти для поклейки шпалер

Для поклейки шпалер необхідно мати таке: приміщення під обклеювання (тут смайл), звичайно ж шпалери, шпалерний клей і майстер, який виконає роботи. Можливо, Ви вирішите відмовитися від послуг фахівця, випробувавши свої сили та спритність рук у самостійній поклейці. Для роботи знадобиться якийсь арсенал інструменту.
Нині ми підкажемо цей перелік. Він застосовується для поклейки вінілових, флізелінових, паперових шпалер, фотошпалер.
Для пробкових, бамбукових шпалер використовується трохи інший склад. Отже. Читайте! Запам’ятовуйте! Записуйте!

Які інструменти потрібні для поклейки шпалер

Відро. Їх Вам знадобиться два. Одне – для замішування клею. Друге потрібно для чистої води, яка використовується для миття губки після видалення клею, що проступив, на швах і місцях примикання шпалер. Друге можна замінити іншим посудом, мискою, наприклад.


Міксер будівельний. Цей інструмент використовується для розмішування клею. Він у цьому списку не є обов’язковим. З потрібним завданням допоможе впоратися невелика дерев’яна палиця, металевий прут або інший предмет, яким можна створити вир. Деяким майстрам найзручніше робити замішування просто рукою.


Рівень чи виска. Невеликий металевий грузик із прив’язаною до нього ниткою є схилом. З його допомогою можна виявити чітку вертикаль для приклеювання першого аркуша шпалер. Рівень виконує ту саму функцію дозволяє визначити горизонтальну рівну лінію. Існує ще лазерний рівень, але купувати його одного разу буде не доцільно. Прилад зручний, але не дешевий.


Олівець простий. Потрібний для того, щоб малювати вертикальну або горизонтальну розмітку на стіні, застосовуючи рівень. Так само при нарізці шпалер, для зручності, краще помічати верх-низ шпалер, черговість полотен для шпалер з малюнком або з реверсивною поклейкою.


Рулетка. Більшість, ймовірно, відоме призначення цього інструменту. При поклейці шпалер рулетка потрібна для планування схеми, щоб визначити, звідки варто починати поклейку для оптимального використання матеріалу та часу. Вимірювання висоти та нарізка полотен теж не обходиться без рулетки.


Драбина. Потрібний для комфортної роботи з верхніми ділянками приміщення. Замінити драбину можна невеликим столом або тумбою. При висоті стін 240-250 см достатньо буде стійкої табуретки.


Ванночка малярська. Призначений для рівномірного розподілу клею на валику перед нанесенням на стіну. Мають різні розміри, можна вибрати під валик. Або навпаки, валик під ванну.


Валик ворсистий для клею. Служить для рівномірного нанесення клею на поверхню стіни, стелі або шпалерного полотна (при поклейці паперових шпалер). Інструмент складається з ручки та насадки з ворсою зверху. Найбільш зручний розмір валика для поклейки шпалер 18-25 см.


Пензлик малярський. Застосовується для нанесення клею у важкодоступних місцях, кутах, примикання стіни до підлоги, стелі. Також там, де валик може забруднити елементи інтер’єру. Можна використовувати вигнуту кисть радіатора з довгою ручкою.


Шпатель металевий. Його покликання – шпаклювання поверхонь. Навіщо він в інструментах для поклейки шпалер? Застосовуючи шпатель дуже зручно робити підрізування в місцях примикання до стелі, плінтуса, кутах. Приклав, трохи притиснув і прорізав ножем. Краще мати великий шпатель 30-40 см та маленький 10-15 см для коротких ділянок.


Малярний ніж. Пластиковий або металевий каркас із змінними гострими лезами. Після кількох різів потрібно періодично відламувати частину леза, яка затупилась. На поверхні є місця для відламування. Для разового використання новачкові немає сенсу купувати дорогий варіант ножа.


Ножиці. Досвідчені фахівці переважно не використовують ножиці, рідко для підрізування в недоступних для ножа місцях. Для новачка ножиці можуть стати незамінними при нарізуванні шпалер, якщо з ножем виникнуть складнощі.


Валик для швів(стиків). Потрібен для прокатки місць стику шпалер. Застосовуючи цей конічний валик, можна досягти мінімальної видимості швів. Існують валики без верхніх твердих смужок, гладкі. Такий краще використовувати при поклейці м’яких, рельєфних шпалер. У деяких випадках варто зовсім відмовитися від застосування валика, про це виробник пише на етикетці до шпалер.


Шпатель пластиковий. Призначений для розгладження шпалер на стіні, видалення зайвого клею та бульбашок. Зручно використовувати для притискання шпалер у кутах та важкодоступних місцях. Для більшого розуміння, цей шпатель замінив колись найпотрібніший інструмент при поклейці шпалер у радянські часи – ганчірку. Майстри називають його “перо”.


М’яка губка. Потрібна для видалення клею, що проступив, на швах, примиканнях до стелі, підлоги, в кутах. Важливо використовувати варіант, який не залишає слідів фарби на шпалерах.

Який потрібен інструмент для поклейки шпалер, фотошпалер Ви зараз дізналися. Якщо маєте впевненість у своїх силах, комплектуйте інструмент та беріться за справу.

Якщо ви сумніваєтеся, не клейте шпалери самі. Клейте шпалери з нами!

PokleykaNet – робимо як для себе – КиївОдесаХарківДніпроВінниця

Замовляйте послугу зараз
Або отримайте консультацію
Замовити зворотній дзвінок


    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.