Навіщо ґрунтовка стін під шпалери, фарбування

Поклейка шпалер, як і фарбування, нанесення декоративної штукатурки є фінішною обробкою стін. До цього має пройти ціла низка підготовчих робіт для отримання за підсумком ремонту, якісного довгострокового ефекту.

Які бувають ґрунтовки

  1. Грунтовки для мінеральних поверхонь:
  • ґрунтування глибокого проникнення;
  • універсальна ґрунтовка;
  • грунтовка з антисептичними та фунгіцидними добавками.

2. Фарба – ґрунтовка;
3. Адгезійні ґрунтовки. Такий бетонконтакт;
4. Антикорозійні. Ґрунтовка для металу;
5. Ґрунтовки для дерева.

Детальніше розбиратимемо застосування грунтовки першого пункту, інші коротко.

Грунтовка перед штукатуркою, гіпсокартоном (ГКЛ), шпаклівкою

Для кращого розуміння, основу під фінішний шар обробки можна порівняти з шаровим пирогом. Цегляна кладка, газоблок чи бетон (не враховуємо можливе зовнішнє утеплення) → шар штукатурки, або гіпсокартон на клею → шпаклівка (іноді кілька шарів).

Чи потрібна ґрунтовка поверхні перед штукатуркою? Так, це необхідно з тієї причини, що цегла, газоблок або бетон – це пористий матеріал, який поглинає вологу, іноді моментально. Приймаючи розчин, , стіна миттєво вбирає вологу, що міститься в штукатурному розчині.
Швидке висихання, зрештою, може закінчитися відпаданням штукатурки або недовгим терміном служби. Обробка ґрунтовкою глибокого проникнення зменшить поглинання вологи, зміцнить поверхню та забере пил, що зробить процес технологічно правильним та надійним. Питання необхідності грунтовки перед штукатуркою можна вважати закритим — потрібно обов’язково!
Якщо замість штукатурки використовується ГКЛ із застосуванням клею, ґрунтовка не скасовується. Просочення стіни ґрунтовкою не потрібне лише в тому випадку, якщо монтаж ГКЛ виконується із застосуванням профільної системи.

Перед шпаклівкою ґрунтування поверхні необхідне з тієї ж причини. Тільки тепер — основою з швидким і нерівномірним поглинанням буде штукатурка або ГКЛ.

Потрібна ґрунтовка перед поклейкою шпалер, фарбуванням?

Шпалери, фотошпалери або фарбу лягає на шпаклівку, яка зачищалася наждачним папером з утворенням пилу. Одна з причин ґрунтувати – прибрати пил. Друга причина – все те ж зменшення поглинання поверхні та покращення адгезії. Поступове поглинання вологи з клею робить висихання рівномірним, а результат надійним.
У випадку з фарбуванням, ґрунтовка стіни – запорука рівномірного шару фарби та мінімальна її витрата.
У приміщеннях, де вже є або існує ризик виникнення цвілі, стіни бажано обробити ґрунтовкою із застосуванням антисептиків та фунгіцидів, або окремо нанесення шару протигрибкового засобу, окремо ґрунтовки.

Якщо заплановано ремонт, що складається зі зняття старих і поклейки нових шпалер, грунтування стін до поклейки шпалер у більшості випадків не потрібне. Все добре, що в міру. Зайва ґрунтуюча суміш робить поверхню «склом», без здатності вбирати клей. А це вже є недобре!
Буває, виникає необхідність ґрунтування стін рідким шпалерним клеєм (пропорції найчастіше є на упаковці), це визначає майстер індивідуально.

Навіщо потрібне ґрунтування. Підсумок

Грунтовка для мінеральних поверхонь позбавляє пилу, зменшує поглинання вологи, проникаючи глибоко, зміцнює матеріал, збільшує адгезію, зменшує ризик виникнення плісняви ​​та грибка, зменшує витрату матеріалу.

Фарба-грунтовка служить для одночасного одержання ефекту від звичайної ґрунтовки та фарбування стіни. Не замінює фарбу як таку, а служить для рівності кольору, наприклад, коли стіна має темні плями, а клеїти потрібно білі (світлі) шпалери.

Адгезійна грунтовка – наноситься для надання шорсткості поверхні, наприклад масляній фарбі. Містить кварцовий пісок.

Антикорозійна – запобігає появі іржі на поверхні металу. Деякі варіанти передбачають попереднє очищення металу та нанесення перетворювача іржі. Існують представники класу, які можна наносити одразу на іржу.

Грунтовка для дерева, в основному, використовується для позбавлення або запобігання появі в деревині гнилі, грибка, комах, які поступово руйнують дерево. Наносити потрібно кілька шарів.

Інші ґрунтовки використовуються для обробки перед фарбуванням, а іноді замінюють фарбу. Цей ґрунт заповнює незначні пори, роблячи виріб гладкішим.

Небагато теорії у Вас є. Можете переходити до практики, ґрунтуйте, але….

Не клейте шпалери самі, клейте з нами!

PokleykaNet – робимо як для себе – КиївОдесаХарківДніпроВінниця

Замовляйте послугу зараз
Або отримайте консультацію
Замовити зворотній дзвінок


    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.