Напевно, багатьом доводилося займатися покупкою шпалер, або хоча б тримати рулон шпалер в руках. Кожен згорток шпалерного полотна має під пакувальною плівкою листок-вкладиш із безліччю символів, цифр та букв. Якщо поставити запитання «Що позначають значки та символи на шпалерах?», то думаю, багато хто дасть відповідь незнанням.
Бувають інструкції, в яких виробник зображує на звороті всі існуючі значки, та їх короткий опис.
Навіщо потрібні позначення на етикетці
Основне призначення поки невідомих Вам значків та символів— швидко отримати всю необхідну інформацію про матеріал. Різні за призначенням приміщення припускають використання найбільш відповідного виду шпалер за технічними характеристиками. Це безпосередньо впливає термін служби матеріалу. Щоб правильно закінчити ремонт за допомогою поклейки шпалер, радимо уважно вивчити інструкцію до шпалер і підібрати необхідний вид матеріалу.
Буквені позначення на шпалерах
“А” – акрилові шпалери
“П” – паперові шпалери
“В” – вінілові шпалери; “СВ” – спінений вініл; “ПВ” – плоский вініл, “РВ” – рельєфний вініл
«ТБК» — текстильні шпалери
“СТР” – структуровані шпалери (шпалери під фарбування)
«СТЛ» – склошпалери
Графічні позначення на шпалерах
Група значків з вологостійкості
Одна хвиля говорить про легку стійкість шпалер до вологи, можна не боячись протирати від клею, що виступив на шви під час поклейки, в майбутньому робити легке вологе прибирання.
Дві хвилі говорять про те, що можна на регулярній основі робити вологе прибирання стін.
Символ із трьома хвилями дозволяє використовувати миючі засоби для прибирання.
Намальована додатково щітка допускає застосування, як не складно здогадатися, саме щітки.
Одна і три хвилі говорять про допустиму інтенсивність тертя.
Група значків світлостійкості
Шпалери, в інструкції до яких нанесено значок середньої світлостійкості, з часом почнуть втрачати насиченість кольорів, якщо вони присутні. Мінімальною стійкістю, як правило, мають паперові шпалери. Якщо у Вашому приміщенні прямі сонячні промені не рідкісні гості, необхідно дивитися у бік шпалер з максимальною стійкістю до вигоряння. Найчастіше, це шпалери з вініловим покриттям.
Значки зі стикування візерунка
Значок на шпалерах «стрілка|нуль» підказує Вам, що шпалери не мають візерунка (малюнку), їх можна клеїти без стикування.
Стрілочки одна навпроти одної говорять про пряме стикування візерунка. В основному на таких шпалерах нанесені явні малюнки (квіти, дерева, геометричні фігури та ін.), Де одна частина елемента знаходиться на одному шпалерному полотні, а інша частина на сусідньому листі.
Коли на шпалерах бачите значок «зміщене розташування малюнка», знайте, стикування часто буває складним. Для підбору візерунка слід зміщувати один рулон щодо іншого, щоб знайти потрібний збіг.
Останній символ 53/26,5 відноситься до зміщеної стикування, де 53 – відстань повторюючого елемента малюнка в сантиметрах, 26,5 см – довжина, на яку слід зміщувати полотна відносно один одного.
Четвертий за рахунком ліворуч значок повідомляє, що клеїти шпалери слід розгортаючи кожне друге полотно «вгору ногами». Це, так звана, реверсна поклейка.
P.S. Можна зустріти так само символ з однією стрілкою – вказує в якому напрямку повинен бути верх полотна. Другий значок – кілька стрілок вгору – клеїти шпалери потрібно в одному напрямку.
Інформація по клею
Перший символ зліва сповіщає про необхідність нанесення клею на шпалери. Цю інформацію можна побачити на паперових шпалерах або на паперовій основі. До речі, на стіну клей теж потрібно наносити.
Тільки стіна обробляється клеєм при поклейці шпалер на флізеліновій основі.
Третій значок інформує про те, що шпалери вже оброблені клеєм, залишилося тільки змочити їх водою перед поклейкою.
Останній символ говорить про необхідність використання спеціального клею, наприклад, для важких шпалер.
Інформація про майбутнє зняття шпалер
Ідемо зліва направо.
Для зняття шпалер необхідно заздалегідь намочити шпалери, іноді кілька разів.
Шпалери знімаються без залишку – полотна повинні видалятися зі стіни без змочування цілісним шматком. Але буває не завжди.
Шпалери знімаються шарами – переважно верхній шар без проблем відривається «на суху», а нижній — потрібно відмочувати.
Подвійні з тисненим шаром – шпалери з верхнім вініловим шаром або двошарові “дуплекс”.
Стійкі проти удару – вони навряд чи удар молотка витримають, але міцність мають більше, ніж інші шпалери.
Останній символ повідомляє про необхідність поклейки шпалер внахлест із застосуванням техніки «подвійного різу».
Ми володіємо технікою «подвійного різу» та технікою «швидкої, акуратної та доступної поклейки шпалер». Не робіть самі, робіть з нами!
PokleykaNet – робимо як для себе – Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Вінниця