Поклейка шпалер на пофарбовані стіни

Далеко не завжди рішення поклеїти шпалери приходить на етапі виготовлення стін під фінішне оздоблення. Часто трапляються випадки, коли однаковий тон стін стає нудним і набридливим. Хочеться додати в інтер’єр квартири, будинку або офісу яскравих фарб за допомогою поклейки готових шпалер або фотошпалер за індивідуальним замовленням.

Виникає цілком логічне питання. А чи можна поклеїти шпалери на пофарбовані стіни?

Поклейка шпалер на масляну фарбу

Хоча стіни, пофарбовані олійною фарбою зустрічається дедалі рідше (це залишки приміщень, ремонт у яких робився ще СРСР), вони існують. Відповідно питання «чи можна клеїти шпалери на олійну фарбу?» не втратив своєї актуальності.
Ідеальним варіантом, звичайно, буде повне зняття покриття, потім комплекс підготовчих робіт, і вже після поклейка шпалер на міцну поверхню. Але знімається олійна фарба, як правило, механічним способом, і це заняття не з легких.
Для тих, хто не хоче займатися важкою фізичною працею, даємо кілька порад з поклейки шпалер поверх фарби. Але це за умови, що фарба тримається міцно, немає великих тріщин, немає здуття фарби та «бухтливих» ділянок штукатурки.

Варіант 1:

  • необхідно зачистити поверхню великим наждачним папером. Робиться це поліпшення адгезії (зчіпки поверхонь);
  • при поклейці застосовувати комбінацію клеїв – сухий клей + готовий клей на основі ПВА з високим сухим залишком.

Варіант 2:

  • нанести дрібні насічки на поверхні фарби. Це можна зробити молотком чи перфоратором;
  • поґрунтувати поверхню ґрунтовкою глибокого проникнення;
    зашпаклювати насічки шпаклівкою і після висихання зачистити при необхідності;
  • повторно нанести ґрунтовку;
  • клеїти шпалери, застосовуючи комбінацію сухого клею з готовим клеєм на основі ПВА.

Варіант 3:

  • нанести на стіну спеціальну ґрунтовку під назвою «бетонконтакт», яка служить для покращення зчіплювання з гладкими поверхнями, такими як бетон, фарба та ін;
  • робити поклейку, застосувавши сухий і готовий клей.

Важливо! В цьому випадку потрібно застосовувати тільки дуже щільні шпалери з вініловим покриттям, оскільки грунтовка має піщинки, які через тонкі шпалери будуть видні!

Поклейка шпалер на водоемульсійну, акрилову фарбу

Якщо стіна покрита водоемульсійною чи акриловою фарбою, то важливим (як і з олійною фарбою) є її міцна зчіпка зі стіною. Якщо Ви знаєте, що комплекс оздоблювальних робіт від чистого бетону або цегляної кладки до фінішної шпаклівки та фарбування, зроблений за технологією, можна розглядати варіант обклеювання шпалер на пофарбовані стіни.
Але не зайвим буде додатково перевірити міцність фарби, оскільки під впливом вологи, яка надійде з клеєм, фарба може повестися по-іншому. Для цього достатньо намочити невелику ділянку стіни водою, і зачекати 5-10хв. Після цього спробувати зняти шар фарби шпателем. Якщо зробити це важко, перевірку можна вважати пройденою.

Важливо! Клеїти на фарбу рекомендуємо тільки шпалери з флізеліну або шпалери на флізеліновій основі, але не важкі!

Підведемо підсумок

Як Ви дізналися вище, можливим є поклейка шпалер на фарбу. Але треба розуміти, що фарба виступає сполучною ланкою між міцною поверхнею стіни і шпалерами. І ця ланка може виявитися слабкою. Тому ідеальний і правильний варіант – шпалери поклеєні на міцну поверхню.

Наша команда має величезний досвід роботи з різними типами покриттів та знання про поклейку шпалер на фарбовану поверхню.

PokleykaNet – робимо як для себе – КиївОдесаХарківДніпроВінниця

Замовляйте послугу зараз
Або отримайте консультацію
Замовити зворотній дзвінок


    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.