Багато процесів у житті вимагають попередньої підготовки та плану. Ремонтні роботи у квартирі, будинку чи офісі не є винятком. У цій статті розкажемо, як підготувати кімнату під поклейку шпалер. Приклад кімнати можна застосувати до будь-якого іншого приміщення.
Відразу слід уточнити, що інформація буде не про шпаклювання, ґрунтування та виготовлення стін. Йтиметься про підготовку приміщення в цілому, для комфортної та націленої на результат роботи.
Як підготувати стіни під поклейку шпалер читайте тут
Як підготувати кімнату для поклейки шпалер в новобудові
Оскільки робота зі шпалерами – має бути один із останніх етапів під час ремонту, необхідно завершити всі інші роботи:
- Електромонтажні роботи.
- Стяжка підлоги.
- Оцінка якості стяжки, при необхідності заливання підлоги самовирівнюючою сумішшю (при укладанні ламінату або паркетної дошки).
- Встановлення підвіконь.
- Монтаж гіпсокартону.
- Малярні роботи – шпаклівка, ґрунтовка, фарбування стелі, укосів.
- Натяжна стеля.
Через проведення інших видів робіт, у приміщенні часто, практично завжди накопичуються залишки будматеріалів – шматки труб, залишки цегли, пісок, цемент, шпаклівка і т.д. По сусідству з цим може тулитися купа сміття, об’ємом на пів-Камазу. Це “добро” слід витягти з кімнати, а краще з квартири або будинку повністю.
Якщо вирішено клеїти шпалери до укладання покриття для підлоги, слід провести ретельне прибирання підлоги будівельним пилососом. За його відсутності – вимести кілька разів віником або мітлою.
Кімната готова. Можна приступати до поклейки шпалер.
Підготовка кімнати під поклейку шпалер у житловій квартирі
На смак і колір фломастери різні, як кажуть. У когось кімната з меблів має ліжко (диван), невелику шафу та стілець. Інший може не приймати мінімалізму та облаштовує кімнату, залишивши лише прохід:).
Незалежно від кольору фломастеру, від усього добра варто звільнити приміщення:
- Винести тумбочки, стільці, крісла тощо.
- Якщо можливо, розібрати та винести ліжко або диван та шафу.
- Зняти карнизи, штори, годинники, картини та інші елементи декору.
- Зняти електрофурнітуру (розетки, вимикачі) та, за наявності, настінні світильники.
- Якщо встановлені пластикові плінтуси, їх бажано зняти, але іноді можна пропустити цей пункт. Дерев’яні мдф або плінтуса не потрібно і не бажано знімати. За бажання підлогу можна застелити щільним картоном. Застосування плівки часто невиправдане, тому не рекомендуємо. Для досвідченого та акуратного майстра у накриванні підлоги немає необхідності. Обов’язково потрібно вкривати, якщо на підлозі ковролін.
- Знімаємо старі шпалери за наявності.
- Найчастіше проблемним є звільнити кімнату від габаритної шафи та ліжка чи дивана. У такому разі рухаємо на центр кімнати та накриваємо плівкою. Після цього, в результаті потрібно мати зручний доступ до стін і місце для розкрою шпалер. Останнє можна організувати в іншій кімнаті, якщо така є.
Зараз можете зателефонувати нам і забронювати час для поклейки шпалер, а самі, маючи необхідну інформацію, займіться підготовкою приміщення під поклейку .
PokleykaNet – робимо як для себе – Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Вінниця