Підготовка стін під шпалери

Шпалери – популярний вид фінішного оздоблення вже довгі роки. Може складно уявити, але попереднє покоління, наші батьки, в радянські часи для підготовки стін до поклейки шпалер, максимум що використовували, так це газети.

На той час чорновим оздобленням стін була цементно-піщана штукатурка. Пісок надавав шорсткості поверхні. Щоб зменшити шорсткість, було знайдено рішення у вигляді проміжного шару між стіною та шпалерами – проклеювання 1-3 шарів газет.

Причини підготувати стіни під шпалери сьогодні

  • До сьогодні на ринку нерухомості присутні квадратні метри з радянським ремонтом, з тими ж шорсткими стінами «завдяки» застосуванню штукатурки. Необхідність прибрати зернистість стін, як і раніше, залишається, оскільки це сприяє поганому приклеюванню шпалер. Застосування шпаклівки з необхідними суміжними роботами згідно з технологією – вирішення цього завдання.

  • Хоча на ринку шпалер присутні шпалери, які добре маскують дрібні нерівності стін, більшість представників вимагають належної підготовки стін під обклеювання шпалерами чи фотошпалерами. Можна застосувати комбінацію рішень, щоб приховати деякі дефекти стін, але це далеко не завжди допоможе. Наприклад, при денному освітленні недоліки будуть не видні, а при штучному світлі всі вади «вилізуть назовні». Ну, чи навпаки, тут як «пощастить». Тому правильна підготовка стін під шпалери – запорука якісного результату.

  • Наступною, мабуть, останньою у нашому списку важливих причин, буде можливість збільшити термін служби шпалерного покриття. Ніхто не скасовував таке поняття, як адгезія (зчеплення поверхонь різнорідних тіл). Простими словами, що рівніше, міцніше буде поверхня, тим надійніше і міцніше будуть приклеєні шпалерні полотна. Це, зокрема, визначить тривалість служби шпалер.

    Список можна продовжити, чи потрібно? Цього має бути цілком достатньо для того, щоб зрозуміти важливість попередньої підготовки стін під обклеювання шпалерами.

Далі розглянемо етапність підготовки, виходячи зі стану приміщення.

Поняття «новобудова» та «хрущовка» викликають різні асоціації. Почувши про новобудову, видаються ідеально рівні стіни, стелі та підлоги, готові до фінішного оздоблення. Але це завжди так. Говорячи про хрущовку, представляємо кути «пропелером», розгорнуті стіни та перепади висоти.

Підготовка стін під шпалери в новобудові або при капітальному ремонті

Як написано в абзаці вище, не завжди у новому будинку стіни можуть бути рівними. При такому варіанті етапність наступна:

  1. Ґрунтування основи, незалежно від того, яке покриття перед нами (цегла, бетон нерівна штукатурка від забудовника). Це зменшить поглинання поверхнею вологи і прибере пил. Для бетону, можливо, знадобиться застосування бетоноконтакту (грунтовка для адгезії). Вона застосовується для надання шорсткості дуже гладкої поверхні. Так, саме так, вище писали про необхідність зменшити шорсткість. Але трапляються й дзеркальні випадки.
  2. Штукатурка стін маячна або покращена (будівельники ще називають «під правило). Тут рішення приймається у кожній ситуації окремо.
  3. Далі, після висихання штукатурки, потрібно шпателем зчистити напливи від правила або шпателя, після чого приступаємо до фінішної виготовки. В один або два шари наносимо фінішну шпаклівку, зрозуміло, роблячи паузи між шарами для висихання.
  4. Після повного висихання фінішу необхідно зачистити поверхню спеціальною теркою, на яку кріпиться наждачний папір або сітка. Це прибере напливи, пагорби та ямки. Після знову обробляємо поверхню ґрунтовкою глибокого проникнення.
  5. Як тільки ґрунтовка висохне (тривалість залежить від вологості та температури повітря), можна приступати до поклейки шпалер.

Якщо Вам пощастило, і штукатурку забудовник зробив добротно, можете підняти келих шампанського за його здоров’я, і ​​пропустити пункт № 2, а може і № 3 попереднього списку.

Як підготувати стіни при переклейці шпалер

Якщо рівність стін Вас влаштовує, немає напівкруглих кутів, а відхилення в 10 см за рівнем не «ріже око», можете сміливо пропустити етап штукатурки та дотримуватися такого списку робіт:

  1. Демонтувати (зняти, змити) старі шпалери.
  2. Обстежити поверхню стін на наявність тріщин, горбів, ямок. При виявленні слід виправити знайдене, при цьому тріщини попередньо розшити на 0,5-1 см і обробити грунтовкою.
  3. Якщо площа ремонту була незначною, у вигляді кількох локальних місць, а в приміщенні не проводилися запорошені роботи – можна обійтися без повного ґрунтування стін. Якщо площа має інші масштаби – ґрунтуємо стіни.
  4. На цьому все! Даємо стінам висохнути, і можемо починати процес поклейки шпалер.

PokleykaNet – робимо як для себе – Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Вінниця

Замовляйте послугу зараз
Або отримайте консультацію
Замовити зворотній дзвінок